SGB

Historia banku

Początki spółdzielczości bankowej w Sieradzu przypadają na rok 1950. Wtedy to powstała Gminna Kasa Spółdzielcza w Sieradzu, która swoim działaniem obejmowała miejscowości przylegające do Sieradza - Męka, Bogumiłów, Charłupia Mała oraz miasto Sieradz.

Centralą Gminnej Kasy Spółdzielczej w Sieradzu był Bank Rolny, który nadzorował Kasą pod względem finansowym, organizacyjnym oraz rewizyjnym.

W 1957 roku Gminna Kasa Spółdzielcza w Sieradzu została członkiem Związku Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych w Warszawie.

W 1962 roku Uchwałą Walnego Zgromadzenia zmieniono nazwę GKS na Bank Spółdzielczy w Sieradzu.

W owym czasie Bank Spółdzielczy w Sieradzu posiadał Punkty Kasowe w Charłupi Małej, Monicach i Woźnikach.

W 1975 roku powstał Bank Gospodarki Żywnościowej, który przejął po Banku Rolnym nadzór nad Bankiem Spółdzielczym a po Centralnym Związku Spółdzielni Oszczędnościowo Pożyczkowych funkcję Centralnego Związku Spółdzielczego.

W związku z przejściem do struktur BGŻ rozszerzono pakiet usług świadczonych przez BS. Rozpoczęto udzielanie kredytów średnio i długoterminowych oraz inwestycyjnych. Przyjmowano wkłady oszczędnościowe terminowe oraz rozszerzono działalność rozliczeniową.

W związku z restrukturyzacją BS i BGŻ w 1995 roku Bank Spółdzielczy w Sieradzu przystąpił do Zrzeszenia Regionalnego Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A. w Poznaniu.

Od 01.01.1999 Bank Spółdzielczy w Sieradzu połączył się z Bankami Spółdzielczymi w Brzeźniu, Burzeninie i Wróblewie.

Placówką macierzystą dla tych Banków stał się Bank Spółdzielczy w Sieradzu, a banki przyłączane stały się oddziałami BS w Sieradzu.

W 2005 roku Bank Spółdzielczy w Sieradzu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów i w trosce o ich wygodę otworzył Punkt Bankowy w centrum miasta Sieradza  w DH "BARTEK" przy ulicy Jagiellońskiej, oferujący szeroki zakres usług bankowych. Obecnie Bank Spółdzielczy w Sieradzu posiada szeroki wachlarz usług bankowych. Bank osiąga dobre wyniki finansowe, które zapewniają bezpieczeństwo klientom w zakresie powierzonych depozytów. Bank posiada również gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Bankowość indywidualna

family-01

Szukasz najlepszych rozwiązań dla swoich finansów, jak nimi elastycznie dysponować i jak je sensownie ulokować? Rozważasz wzięcie kredytu z ratami, które nie naruszą Twojej stabilizacji? Pragniesz posługiwać się kartą umożliwiającą wygodne przeprowadzanie dowolnych operacji? Chcesz, by Twoje pieniądze posiadały solidny pakiet zabezpieczeń? Tu Twoje dylematy znajdą pomyślne rozwiązanie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
Dla Klientów Indywidualnych

Bankowość dla młodych

Konto dla młodychJeżeli ukończyłeś 13 rok życia, to już dziś możesz założyć swoje osobiste konto wraz z kartą płatniczą.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
DLA MŁODYCH

Bankowość dla rolnictwa

Konto dla młodych


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
DLA ROLNICTWA


Bank Spółdzielczy jak nikt inny rozumie potrzeby rolników. Dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę kredytów i rachunków. Tutaj znajdziesz też fachowe doradztwo w zakresie dotacji z NFOŚ.