FACTA
INFORMACJE OGÓLNE:
Polska, jako państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – zobowiązała się do wymieniania z innymi państwami informacji o aktywach finansowych rezydentów tych państw zgromadzonych na rachunkach prowadzonych przez polskie instytucje finansowe.
Celem realizacji powyższych zobowiązań, polski Parlament uchwalił Ustawę z dnia 9 marca 2017 r. o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Dz. U. z 2017 r. poz. 648), implementującą do polskiego porządku prawnego wymóg automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania.
Działając w świetle ww. Ustawy Bank Spółdzielczy w Sieradzu zobowiązany jest określić, rezydencję podatkową swoich Klientów. W celu uzyskania tych informacji, Bank Spółdzielczy w Sieradzu będzie korzystał z danych, które już posiada o swoich Klientach, może również poprosić o dostarczenie brakujących danych.
Jeżeli Klient okaże się rezydentem podatkowym innego kraju, Bank Spółdzielczy w Sieradzu zobowiązany będzie do przekazania za pośrednictwem Szefa Krajowej Administracji Skarbowej informacji na temat klientów, które w dalszej kolejności będą przekazywano do właściwych zagranicznych organów podatkowych.
WAŻNE INFORMACJE:
Od dnia 01.05.2017 r. wszyscy Klienci zainteresowani nabyciem produktów bankowych: rachunków ROR, rachunków bieżących, rachunków pomocniczych, lokat terminowych, kart kredytowych, zobowiązani są do złożenia stosownego Oświadczenia dotyczącego rezydencji podatkowej, tj.:
Klient indywidualny:
Oświadczenie CRS - klient indywidualny.
Klient instytucjonalny, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą oraz rolnik:
Klient instytucjonalny, pozostali przedsiębiorcy:
Oświadczenie CRS - pozostali przedsiębiorcy.
Niezłożenie przez Klienta ww. Oświadczenia o statusie rezydencji podatkowej uniemożliwi Bankowi prowadzenie dla tego Klienta umów ww. produktów bankowych.
Jednocześnie dla Klientów, którzy posiadają na dzień 30.04.2017 r. ww. produkty bankowe, Bank Spółdzielczy w Sieradzu sam określi rezydencję podatkową, korzystając z informacji, które już posiada o swoich Klientach, zastrzegając sobie możliwość zwrócenia się z prośbą o dostarczenie i uzupełnienie brakujących informacji.